Зерновим коридором сьогодні пройшли 3 судна


Джерело фото: Facebook Мінінфраструктури

З портів «Чорноморськ» та «Південний» сьогодні вийшли ще 3 судна з 85 тис. тонн агропродукції для країн Африки та Європи. Серед них балкер BOMUSTAFA O з 22,8 тис. тонн пшениці для Лівії та NIMET TORLAK з 12,6 тис. тонн шроту для Марокко.

Про це повідмоляє пресслужба Мінінфраструктури.

Взагалі за два дні зерновим коридором в обидва напрямки пройшли 17 суден, з них 2 – до українських портів під завантаження.

Своєю чергою українські порти прийняли два танкери під завантаження олією для Йорданії та Румунії.

Завдяки тому, що ООН та Туреччина збільшили кількість інспекційних груп до 10, Спільний координаційний центр (СКЦ) 31 жовтня перевірив 46 суден з 1,7 млн тонн української агропродукції, які вже вирушили до портів призначення. Черга із суден в Босфорі, які очікують на інспекцію, скоротилася до 147 суден як на вихід, так і на вхід.

За 3 місяці реалізації «Зернової ініціативи» 422 судна експортували майже 10 млн тонн агропродукції. Цей обсяг міг би бути на 30-40% більше, якби рф не блокувала проведення інспекцій в Босфорі.

Нагадаємо, що ООН та Туреччина наголосили на необхідності продовження «Зернової ініціативи» та погодили рух суден гуманітарним коридором. У той же час тривають перемовини ООН та Туреччини з делегацією росії, де сторони продовжують шукати рішення для повноцінної реалізації ініціативи.

Україна зі свого боку продовжує виконувати свої зобов’язання та залишається гарантом продовольчої безпеки для всього цивілізованого світу.