Відновлення зруйнованих зерносховищ через війну в Україні оцінюється у $1 млрд — звіт KSE Institute

Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Джерело фото: FB Єва Миронова

Відновлення зруйнованих зерносховищ в Україні, які постраждали через російську агресію, оцінюється, як мінімум, у $1,06 млрд. 

Про це йдеться у звіті KSE Institute.

Звіт охоплює період з 24 лютого по 1 вересня 2022 року.

«Сумарна ємність зруйнованих зерносховищ сягає 6,5 млн т виробленої продукції, а ємність пошкоджених зерносховищ перевищує 2,9 млн т потужностей одночасного зберігання», — йдеться у матеріалах.

У звіті вказано, що методологія оцінки передбачає застосування непрямих методів, статистичних даних та певних припущень, зокрема щодо обсягів пошкоджень на територіях, де ще тривають активні бойові дії, фізичний огляд яких є обмеженим через небезпеку (наприклад, замінування
територій), або які знаходяться на окупованих агресором територіях.

«Для розрахунку вартісних показників пошкоджених та/ чи зруйнованих активів використовуються усереднені вартості, що обраховуються на підставі даних Державної служби статистики, профільних міністерств, тендерів Prozorro тощо, та коригувальні коефіцієнти відповідно до рівня пошкодження об’єктів. Для обрахунку вартісних показників пошкоджених чи зруйнованих активів великих комерційних об’єктів, ідентифікованих установ використовується інформація фінансової звітності, актуальної на останню доступну дату», — пояснили у звіті.

Нагадаємо, у порту Миколаєва через російські обстріли горіли резервуари з олією.