УЗ намітила кроки по дерегуляції вантажних перевезень

Пропонується обов’язок по визначенню маси вантажу, що передається до перевезення, покласти на вантажовідправника
Джерело фото: Elevatorist.com

Керівництво АТ  «Укрзалізниця» ініціювало низку ініціатив для дерегуляції вантажних перевезень та зміну загальної тарифної системи. Зокрема пропонується внести зміни до «Інструкції про порядок розповсюдження, обліку, зберігання та звітність використання запірно-пломбувальних пристроїв (ЗПП)..» та інших нормативних документів, що регламентують використання ЗПП на залізничному транспорті для пломбування вагонів та контейнерів.

Про це на «Укрінформ» інформує заступник директора Департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов.

За його словами, так буде усунено монополію АТ «Укрзалізниця» на виробництво запірно-пломбувальних пристроїв (ЗПП). Іншим виробникам дозволять для використання власні ЗПП за умови їх відповідності технічним та безпековим вимогам.

Пропонуються також конструктивні спрощення та здешевлення конструкції ЗПП, що виробляє АТ «Укрзалізниця», спрощення порядку розповсюдження ЗПП.

Окрім цього пропонується внести зміни до «Правил приймання вантажів до перевезення та Інструкції про порядок застосування засобів ваговимірювальної техніки на залізничному транспорті» в частині порядку визначення маси вантажів, що передаються до перевезення, та порядку обслуговування ваговимірювальної техніки. 

Пропонується: на вантажовідправника покласти обов’язок по визначенню маси вантажу, що передається до перевезення: при визначені маси вантажів використовувати будь-які види ваг, які технічно справні та повіренні. А також усунути монополію АТ «Укрзалізниця» на обслуговування залізничних ваг, що використовуються для визначення маси вантажу на залізниці.                 

«За попередніми розрахунками, відмова від монополії УЗ дозволить вантажовідправникам заощадити значні кошти на обслуговувані залізничних ваг, витрати на обслуговування ваг зменшаться з 102-205 тис грн на рік до 20,2-74,7 тис грн на рік»,— вважає Валерій Ткачов.

За його словами, також є пропозиція внести зміни до «Правил приймання вантажів до перевезення та інших нормативних документів, що регламентують перевезення безпечних вантажів навалом та насипом, а також перевезення безпечних вантажів у вагонах відкритого типу».                    

Загалом передбачається скасування 11розділів Правил перевезення вантажів, 7 з яких залишаться у вигляді окремих положень в новій редакції «Правил приймання вантажів до перевезення».   

«На мою особисту думку, запропоновані  АТ «Укрзалізниця» кроки по дерегуляції вантажних перевезень — це рух від пострадянської зарегульованої моделі організації перевезення вантажів та суттєве наближення до європейської моделі функціювання залізничних перевезень»,— говорить Валерій Ткачов.