Елеватор ДПЗКУ на Сумщині заплатив 3,9 млн грн за забруднення повітря

Філія Публічного акціонерного товариства «Державна продовольчо-зернова корпорація України» «Буринський елеватор», що працює у Сумській області, сплатив 3 879 579,79 грн штрафу за забруднення повітря у 2017-2018 роках.

Про це повідомляє пресслужба Сумської обласної прокуратури.

«Внаслідок виконання судового рішення, постановленого за позовом Конотопської окружної прокуратури, до бюджету держави сплачено майже 3,9 млн грн збитків, завданих внаслідок забруднення атмосферного повітря», — вказано в повідомленні.

Раніше екологічна інспекція у Сумській області встановила, що «Буринський елеватор» здійснював викиди забруднюючих речовин в повітря  без відповідних дозволів з березня 2017 року по січень 2018 року.

«Відшкодувати у добровільному порядку завдані збитки товариство відмовилось, тому в інтересах держави до суду звернулась прокуратура та в усіх інстанціях довела обґрунтованість своїх позовних вимог. Наразі, за інформацією Шевченківського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції, вказане судове рішення виконано, боржником перераховано в дохід держави кошти в розмірі 3 879 579,79 грн та повернуто судовий збір», — зазначили в прокуратурі.