В Україні зараз легше побудувати завод для переробки зерна, аніж потім продати вироблену продукцію — Сольський

Зараз в більшості випадків в Україні легше побудувати завод для переробки сільськогосподарської сировини, аніж потім продати вироблену на ньому продукцію. Тож для розвитку переробки в Україні найголовнішим є відкриття ринків на постійній основі та дешеве фінансування сільгосптоваровиробників. Ці дві базові речі спровокують масовий рух підприємців у переробку.

Про це заявив в інтерв’ю «Голосу Америки» міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, повідомили у Мінагрополітики.

«Тому найважливіше — це відкриття ринків. Перший та великий крок — це Євросоюз. Завдяки керівництву України вони оперативно відкрили ці ринки. Зараз треба з ними допрацювати це питання, щоб вони сказали: «Це не на один рік, а назавжди». Або ми домовимось про один текст, який працюватиме вже на увесь час. Він може бути приблизно такого характеру, що з наступного року ми даємо 30% чогось, через рік 50% і так далі. Але бізнес повинен зрозуміти, що далі це рішення не буде переглядатися», — зазначив Микола Сольський.

За словами міністра, забезпечення аграріїв з боку держави дешевим фінансуванням згодом дасть хороший результат, адже той, хто працює в переробці, буде більш конкурентний від просто продавця зерна.