Франція поставить до України 130 локомотивів

Голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін та генеральний директор компанії Alstom Анрі Пупар-Лафарж підписали протокол про співробітництво, який фіксує ключові домовленості між компаніями. У разі успішної реалізації намірів, українські залізничники зможуть отримати 130 нових електровозів, з них 50 електровозів, які працюють на змінному струмі і 80 двосистемних (які можуть працювати і на змінному і на постійному струмі).

Про це повідомляє пресслужба АТ «Укрзалізниця».

«Підписана угода дозволить нам отримати вкрай необхідні електровози за найкращими можливими в сучасні турбулентні часи умовами. Використання українських компаній та спеціалістів під час побудови та обслуговування машин також принесе унікальний досвід в Україну. Попереду ще багато роботи щодо обговорення технічних деталей, але більша частина перемовин позаду», — зазначив Олександр Камишін.

Протокол передбачає унікальні умови для поставок, зокрема надання фінансової позики на 14 років казначейством Франції та банківським консорціумом у розмірі 85% від вартості контракту. Авансовий платіж за поставку електровозів складає 15%.

Нагадаємо, Панютинський вагоноремонтний завод (ПВРЗ) збудував для АТ «Укрзалізниця» 60 піввагонів. Новозбудовану партію вагонів передали в експлуатацію на станцію Лозова, звідки оператор рухомого складу відправить їх під навантаження.