Новий механізм розподілу зерновозів позбавить трейдинг гнучкості — учасники ринку

На початку грудня АТ «Укрзалізниця» запропонувала зерновикам новий механізм розподілу зерновозів. Проте учасники ринку вважають, що нові умови вигідні не для всіх та можуть позбавити трейдинг гнучкості та оперативності.

«Ця історія не дуже реальна. 50% відвантажень по одному маршруту, це фактично зобов'язання відвантажувати навіть тоді, коли тобі це не потрібно. Згідно з умовами, вагони надаються під одну культуру, по одному маршруту, в один пункт відвантаження та в один пункт вивантаження. Напевно, агрохолдинги зможуть це реалізувати, але не комерційні елеватори і елеватори трейдингових компаній», — розповіли для Еlevatorist.com в компанії G.R. Agro.

У компанії зазначили, що ніхто не може прогнозувати трейд на 5 місяців уперед, а ще й у одному напрямку з однієї точки. Трейдинг вимагає гнучкості та оперативності. У випадку з вагонами ЦТЛ та новими умовами від УЗ, ця можливість відсутня.

Також у G.R. Agro розповіли, що за таких обставин їм простіше та ефективніше здійснювати перевезення зерна власним автотранспортом. Необхідність замовлення вагонів кратно 5, що також не відповідає операційним можливостям компанії.

«Середній обсяг відвантажень з елеваторів від 500 до 3000 т за маршрутом. Це відповідає кількості від 7 до 47 вагонів ЦТЛ. Згідно з розрахунками, ми можемо замовити 5-45 вагонів, що зобов'язує нас в організації додаткових відвантажень обсягу, що залишився за контрактом, автотранспортом», — додали в компанії.

Нагадаємо, учасникам ринку запропоновано аукціони, на яких виставлятимуться такі лоти:

  • загальна кількість вагонів-зерновозів в одному лоті — 750 одиниць;
  • обов'язкове ритмічне навантаження по одному маршруту (50 вагонів) у кожну декаду протягом 5 місяців (50 зерновозів * 3 декади * 5 місяців = 750 вагонів);
  • аналогічних лотів буде виставлено за 4 вантажними полігонами — Одеська залізниця, Львівська залізниця; Південно-Західна залізниця та загальний полігон — Придніпровська, Донецька та Південна залізниця.