В Україні встановили кримінальну відповідальність за шахрайство з ПДВ

У Кримінальному кодексі України встановили відповідальність за шахрайство з податком на додану вартість (ПДВ) як окремий вид кримінального правопорушення. Це стосуватиметься сум бюджетного відшкодування з ПДВ.

Про це стало відомо із даних Верховної Ради.

Президент України Володимир Зеленський підписав відповідний Закон №1888 від 17.11.2021 р. про внесення змін до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки України.

У Кодексі про адміністративні порушення Закон №1888 встановив:

  • відповідальність працівників Бюро економічної безпеки України, які мають спеціальні звання, за адміністративні правопорушення щодо дисциплінарних статутів;
  • відповідальність за незаконне використання найменування та ознак власності Бюро економічної безпеки України.

У Кримінальному кодексі документом запроваджується відповідальність за шахрайство з ПДВ як окремий вид кримінального правопорушення. Розслідування таких злочинів віднесено до компетенції Бюро економічної безпеки України.

Злочином вважається розкрадання чи незаконне заволодіння бюджетними коштами шляхом одержання бюджетного відшкодування. Також подання заяви про повернення суми бюджетного відшкодування з явно неправдивими відомостями, у тому числі в результаті використання явно підробленого документа (шахрайство з ПДВ).

За таке правопорушення передбачено покарання:

  • штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • громадськими роботами на строк до 240 год., або виправними роботами на строк до двох років;
  • обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.