Екс-директора елеватора ДПЗКУ відправлять до в'язниці за крадіжку зерна на 15 млн грн

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав покарання екс-керівнику філії «Державної продовольчо-зернової корпорації України» (ДПЗКУ) за крадіжку зерна.

Про це повідомила пресслужба суду.

Вперше в Україні суд відправить до в'язниці через корупцію.

«ВАКС затвердив угоду про визнання вини між прокурором САП та колишнім керівником філії ДПЗКУ «Партизанський елеватор», — зазначили у пресслужбі.

У ході слідства встановлено, що у листопаді-грудні 2019 року екс-директор елеватора Володимир Деркач зловжив службовими повноваженнями. Його неправомірні дії дозволили іншій юрособі отримати 3,2 тис. т зерна, яке перебувало на балансі ДПЗКУ. Корпорація отримала понад 14,7 млн ​​грн збитків через таку махінацію.

За інформацією «Центру протидії корупції», спочатку підсудному загрожували 6 років позбавлення волі. Однак він визнав свою провину, пішов співпрацю зі слідством. Внаслідок цього вироком суду йому призначено інше покарання. Зловмисник отримав 3,5 роки в'язниці, а також позбавлення права обіймати певні посади зі штрафом 8500 грн.

«Вирок ВАКС може бути оскаржений до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду протягом тридцяти днів з дня його оголошення», — додали в пресслужбі.

Нагадаємо, ВАКС виправдав колишнього керівника ДПЗКУ Валерія Томіленка.