Через подорожчання газу кукурудза може надійти на зберігання недосушеною — експерт

Зростання цін на газ може змусити аграріїв України в 2021/22 МР почати економити на сушінні кукурудзи. Через це на зберігання може бути відправлено некондиційне зерно.

Про це розповів радник президента «Української зернової асоціації» (УЗА) з кормової і харчової безпеки Вадим Турянчик, пише Latifundist.com.

На думку експерта, така ситуація може призвести до ряду проблем з якістю кукурудзи:

  • мікотоксини,
  • гриби, що вражають зернові (вражають рослини в полі, під час вегетації і ті, що розвиваються під час зберігання),
  • діоксини, бенз(а)піен, поліароматичні вуглеводні (РАН4).

Як зазначив Вадим Турянчик, ціни на газ можуть підштовхнути виробників і підприємства з зерносховищами економити на агентах горіння і замість газу, наприклад, використовувати неякісне паливо, мазут і т.п. Існує загроза підвищеного вмісту бенз(а)пірену, РАН4 і діоксинів у кукурудзі. Крім того, важливо пам'ятати, що рівень мікотоксинів контролюють всі країни-імпортери української кукурудзи, незалежно від шляху проходження продукції.

«Справа в тому, що кукурудза більше ніж інші культури вимагає сушки. Хоча, звичайно, все залежить від погодних умов під час збирання. Крім кукурудзи, це також стосується олійних культур, таких як соя, ріпак, соняшник. Причина полягає в тому, що діоксини, бенз(а)пірен, РАН4 — це жиророзчинні продукти, тобто в основній своїй масі переходять з насіння в олію»,   повідомив радник президента УЗА.

Він рекомендує при покупці зерна і безпосередньо перед відправкою на експорт звернути особливу увагу на ці показники.

«Обговорити з постачальниками, які типи сушарок і паливо вони використовують. Можливо проводити відбір зразків незалежним сюрвейером безпосередньо в місцях зберігання до купівлі або відправки продукції в порт», — пояснив Вадим Турянчик.

Нагадаємо, українська кукурудза дорожчає через затримку прибирання і зростання цін на газ.