У Держрезерві запаси зерна скоротилися до критично низького рівня

На сьогодні залишки зерна в сховищах Держрезерву знаходяться на критично низькій відмітці через відсутність фінансування. Із загального бюджету країни в 2021 році поповнення фонду Держрезерву не передбачено. Єдиним джерелом асигнувань залишаються надходження спеціального фонду державного бюджету від продажу матеріальних цінностей відомства.

Про це заявили в Державному агентстві резерву України, пише «Укрінформ».

На даний момент на підприємствах відомства зберігається зерно врожаїв 1999-2018 років, при тому, що затверджені терміни зберігання — 2 роки.

«Через відсутність фінансування на поповнення залишків матеріальних цінностей державного резерву із загального фонду державного бюджету протягом останніх 10 років, на сьогодні залишки зерна знаходяться на критичному рівні», — повідомили в Держрезерві.

Крім того, відомство щорічно направляє звернення до Міністерства економіки України про фінансування поновлення матеріальних цінностей підприємств.

«Такий стан справ з державним матеріальним резервом України може привести до того, що в разі виникнення надзвичайних ситуацій, уряд не матиме джерел для надання допомоги економіці України, що є потенційною загрозою національній безпеці держави», — попередили в відомстві.