Goodvalley
Goodvalley — міжнародний виробник сільськогосподарської продукції та продуктів харчування зі свинини, що працює у Східній Європі на основі данських стандартів виробництва.
Goodvalley перекладається з английської як «долина добра».
До 2018 р. Goodvalley Group мала назву Axzon A/S.
Офіси Goodvalley Group до 2022 р. знаходилися в Данії, Польщі, Росії та Україні. На 2023 р. основна діяльність групи зосереджена в дочірніх підприємствах:
- Goodvalley Polska (Польща);
- Goodvalley Ukraine (Україна).
Діяльність Goodvalley в Україні охоплює обробіток землі, виробництво комбікормів, тваринництво та біогазові установки. У Польщі Goodvalley також зосереджені на постачанні брендованої продукції на ринок та налагодженні експорту.
✅ «Ґудвеллі Україна»
«Ґудвеллі Україна» (колиш. «Даноша») заснована у 2003 р. Група Goodvalley придбала колишній свинокомплекс «Прикарпаття» неподалік м. Калуш в Івано-Франківській обл. Ферма в с. Копанки була збудована ще в 1975 р. і тривалий час перебувала у державній власності. Після того, як її викупила компанія «Даноша», свинокомплекс відреставрували та повністю оновили відповідно до європейських стандартів.
Основні напрямки діяльності:
✅ Тваринництво
«Ґудвеллі Україна» має власні ферми для вирощування свиней. Вирощування свиней на «Ґудвеллі Україна» засновано на концепції виробництва на трьох майданчиках, коли виробничий цикл поділяють на три етапи:
- свиноматочні ферми;
- ферми відлучення;
- ферми відгодівлі.
На 2016 р. «Ґудвеллі Україна» налічувала 14 000 особ на 3 свинокомплексах на території Калуського та Галицького р-нуів.
На 2018 р. «Ґудвеллі Україна» мала 3 фермерські комплекси в Калуському р-ні (с.Копанки, с.Вілки, с.Лука) та 2 — у Галицькому р-ні (с. Лани, с. Тустань). На 2020 р. у Галицькому р-ні діяли 4 свинокомплекси, а на фермах у с. Копанки вирощували майже 53 тисячі свиней, всього ж компанія мала 7 свинокомплексів загальною кількістю 183 тис. свиней у Івано-Франківській і Львівській обл.
На діючих фермах вирощується трьохпорідний гібрид свиней — Дюрок, Ландрас, Йоркшир, які були завезені з Данії.
З 2018 р. відділ свиновиробництва «Ґудвеллі Україна» сертифікується за міжнародною системою сертифікації GlobalG.A.P. з підтвердженим високим рівнем виробництва.
У 2024 р. «Ґудвеллі Україна» реалізує живих свиней вагою 115 кг здебільшого для західного регіону і частково поросят вагою 20 кг. Компаныія не збільшуе маточне стадо, а більше інвестувала в зменшення собівартості виробництва — в економні двигуни для системи вентиляції, утеплювання приміщення тощо.
Також «Ґудвеллі Україна» з 2014 р. почала вирощування ВРХ молочного напрямку (гольштино-фризька порода). Потужності знаходяться у с. Студінка Калуського р-ну. На початок 2017 р. молочне поголів’я на фермі налічувало близько 260 голів.
✅ Рослинництво
На 2017 р. Goodvalley обробляла в Україні понад 13 500 га сільськогосподарських угідь. В результаті придбання компанії «Галицькі аграрні інвестиції» у 2018 р. «Ґудвеллі Україна» збільшила свій земельний банк на 6 500 га. На 2020 р. «Ґудвеллі Україна мала в обробітку 19 500 га землі.
Землі зосереджені в Івано-Франківській та Львівській обл.
Профільні культури: озимий ячмінь, озимий ріпак, озима пшениця, кукурудза, жито, соя.
«Ґудвеллі Україна» вирощує зернові культури для годівлі тварин, на 35% забезпечуючи себе сировиною для виготовлення кормів.
✅ Виробництво біогазу
Завод по виробництву біогазу з органічних відходів розташований біля ферми у с. Копанки Івано-Франківської обл. Біогазовий завод розпочав роботу у 2014 р., але на повну потужність працює з 2016 р. На ньому переробляють біовідходи та гноївку зі свиноферм (анаеробне зброджування).
У 2015 р. біогазовий комплекс забезпечував енергією 7 свинокомплексів із загальним поголів'ям 14 000 свиноматок.
Крім електроенергії та тепла для ферми і комбікормового цеху на біогазовому заводі виробляється високоякісне органічне добриво для полів. Потужність заводу — виробництво біометану 4 380 000 м3/рік.
✅ Виробництво комбікормов
«Ґудвеллі Україна» запустила у 2007 р. комбікормовий завод потужністю 2 000 тонн кормів на тиждень.
Комбікормовий завод Goodvalley складається з 2 підвідділів: прийому і зберігання сировини та цеху виготовлення кормів. Також компанія має власне виробництво соєвої макухи з сої, що вирощує на полях, це надає можливість отримувати дешевший протеїн.
✅ Елеватор «Даноша» — комбікормового заводу має потужність одночасного зберігання 34,3 тис. т.
У 2015 р. на території «Даноша» було розпочато будівництво елеваторного комплексу для зберігання зерна. Встановлено три силоси по 5,2 тис. т зберігання зерна кожен.
Для розширення обсягів зберігання компанія застосує технологію зберігання зерна в поліетиленових рукавах. За цією технологією у 2022 р. рукавах зберігалося близько 17 тис. т зерна.
Читати за темою: Гудвеллі Україна побудує ще один завод для виробництва комбікормів
Власна лабораторія «Даноша» проводить аналізи як сировини, так і готових кормів.
✅ «Ґудвеллі Україна» (Тустань)
Елеватор у с. Тустань Івано-Франківського р-у складається з 5 силосів, у яких можна зберігати 20 тисяч тонн зерна.
Також елеватор має зерносушарку.
Історія розвитку:
1980 р. — походячи з фермерської сім’ї та маючи свою свиноферму в Данії, Том Аксельґаард почав розвивати ідею екологічно безпечного фермерства.
1994 р. — Том Аксельґаард купує першу ферму в Польщі та засновує команію Axzon A/S.
2000 р. — придабання першого польського продовольчого підприємства, ддля переробки м’яса.
2004 р. — заснування української компанії «Даноша», яка працює у Калуському та Галицькому р-нах Івано-Франківської обл.
2005 р. — в Польщі починає працювати перший біогазовий завод.
2006-2007 рр. — «Даноша» запустила власне виробництво комбікормів.
2011 р. — відкрито першу біогазову установку в Україні на базі «Даноша».
2012-2014 рр. — відкрито 4 свиноферми: Тустань, Делієве, Лани, Маріямпіль.
2013 р. — Axzon має більш ніж 30 свиноферм у північно-західній Польщі та близько 10 в Івано-Франківській обл., а також підприємства з переробки м'яса в Польщі та Данії. Крім цього група використовує 8 біогазових установок у Польщі та одну в Україні, а також обробляє 10 000 га сільськогосподарських угідь в Україні та 13 000 га в Польщі.
2014 р. — відкрито перший біогазовий завод «Даноші».
2015 р. — «Даноша» ввела в експлуатацію елеватор для зберігання зерна на 15,6 тисяч тонн в с. Копанки.
2016 р. — випуск перших м’ясних продуктів із свиней, яких виростили без використання антибіотиків та на основі кормів без ГМО.
Основна діяльність Групи зосереджена в дочірніх підприємствах Poldanor і Prime Food (Польща), Danosha (Україна) і Dan-Invest (Росія).
лютий 2018 р. — в рамках ребрендингу компанія Axzon A/S представила свою нову назву і бренд — Goodvalley. Нову назву застосували на всіх рівнях Групи Goodvalley, щоб об'єднати дочірні компанії Польщі, України та Росії в одну структуру.
березень 2018 р. — «Даноша» змінила назву на «Ґудвеллі Україна».
квітень 2018 р. — «Ґудвеллі Україна» завершила процес придбання 100% корпоративних прав ПП «Галицькі аграрні інвестиції», що входила до складу «Українські аграрні інвестиції» агрохолдингу
«Кернел». В результаті поглинання «Даноша» збільшила свій земельний банк на 6 500 га.
2020 р. — Goodvalley розвиває свинарство в Україні, Польщі і Росії, частка українського сегмента в усій виручці групи за 9 місяців 2020 р. склала 34%, польського — 55%, російського — 11%.
2021 р. — «Ґудвеллі Україна» придбала 2 свинокомплекси в с. Дички та с. Підгороддя на території Рогатинської ОТГ в Івано-Франківській обл., проєктної потужністі 12 000 голів кожен. Також придбано м’ясопереробний завод у Рогатині.
2022 р. — у вересні Goodvalley вийшла з російського бізнесу, який управляв «Расказовським свинарським комплексом» (РАСК) у Тамбовській обл., що реалізував понад 100 000 свиней на рік, мав в обробітку понад 6 000 га земель, а також комбікормовий комплекс потужністю 20 тис. т.
У грудні у топ-5 українських виробників свинини компанія «Ґудвеллі Україна» посіла друге місце.
# За даними аналітичнї системи YouControl, основний бенефіціар «Ґудвеллі Україна» через Goodvalley A/S — Том Аксельгаард.
Головна організація Goodvalley A/S — Polen Invest.
Засновник — Том Аксельгаард (Tom Axelgaard).
Генеральний директор — Каспер Торуп-Вілладсен.
Профіль Фейсбук
Профіль LinkedIn