Бердичівський пивоварний завод

Виробництво пива та солоду, напоїв
317

«Бердичівський пивоварний завод» — підприємство харчової промисловості, зайняте у сфері виробництва та збуту продукції броварства.

«Бердичівський пивоварний завод» було засновано у 1861 р., заснував ії чеський підприємець. З часом броварне виробництво переросло в завод, який попри різні історичні події на території України ні разу не закривався.

Протягом всього часу, броварня «Бердичівський пивоварний завод» виготовляє пиво за класичною старовинною технологією виключно з натуральних складників, власного солоду та води з артезіанської свердловини.

✅ Виробництво пива та солоду

Завдяки 4 ступеням фільтрації, пиво, що виробляє «Бердичівський пивоварний завод», не проходить процес пастеризації та в напій не додаються консерванти, що забезпечує якість та стійкість пива.

«Бердичівський пивоварний завод» має власну солодовню, яка діє з 1902 р. та забезпечує броварню світлим, темним та карамельним солодом.

Потужність броварні складає 1,5 млн. декалітрів пива у рік та переробляє 2000 тонн солоду.

Солод в пивоварінні являється головною сировиною для виробництва пива, тому підготовка зерна і біохімічні перетворення запасних речовин зерна під час солодопророщування мають особливо важливе значення.

«Бердичівський пивоварний завод» використовує воду для виробництва пива з власної артезіанської свердловини, глибина якої – 110 м.

На даний час «Бердичівський пивоварний завод» виготовляє 13 сортів пива «Бердичівське», з яких 12 світлих:

  • «Класичне»,
  • «Хмільне»,
  • «Віденське»,
  • «Пшеничне», 
  • «Пшеничне GOLD»,
  • «Леон»,
  • «Лагер»,
  • «Кармеліт»,
  • «Ювілейне»,
  • «Старий Бердичів»,
  • «Оригінальне»,
  • «Преміум»,
  • «Вечірний бульвар» темне.

За рік використовують приблизно 3 тис. т пивоварного ячменю та близько 600 т пшениці. Частину загального об’єму перероблюють на власній солодовні, решту — на солодовому заводі в Славуті на Хмельниччині. Тому сорти пивоварного ячменю, які використовують на пивзаводі, узгоджують з виробниками солоду.

Читати за темою: Рідкий хліб з ячменю: як зерно переробляють на пиво

✅ Виробництво води та безалкогольних газованих напоїв

Підрозділ «Бердичівського пивоварного заводу» — «Бердичівпиво» займається виробництвом і продажем газованої, негазованої води та безалкогольних газованих напоїв.

«Бердичівпиво» виробляє кілька десятків різновидів напоїв, які представлені власними торговими марками «Наша вода», «Добродій», «Наша вода для вас», «Поліський край».

До складу деяких видів продукції «Бердичівпиво» входять концентрати квасного сусла, концентрати квасів бродіння, для виготовлення яких використовують солод ячмінний і солод ферментований житній.

✅ Елеватор «Бердичівський пивоварний завод»

Броварня має елеватор з 3 силосами потужністю 2,3 тис. т, який дозволяє ефективно контролювати зберігання ячменю, пшениці та іншої сировини для виробництва пива.

Пивоварний ячмінь повинен мати білок в межах 10-12% і вологість не вище 14%. Зерно обов’язково перевіряють у власній лабораторії на відсутність шкідників та грибків. 

Історія розвитку «Бердичівський пивоварний завод»:

1861 р. — чеській колоніст Станіслав Еммануїлович Чеп придбав на ділянку землі у м. Бердичіві та збудував пивоварний завод, до складу якого увійшли виробничі цехи та артезіанська свердловина, глибина якої – 110 м. Дослідження свердловини, а також хімічний аналіз води показав ідеальні показники для виготовлення пива.

1900 р. — на виробництві працювало понад 20 робітників, які працювали 10-12 годин на добу, щоб задовільними попит населення у якісному пиві.

1902 р. — збудована солодовня, товщина стін яких досягала понад 1,5 м.

Зведено підвальні приміщення (у північній частині заводу), що мали товсті кам’яні стіни, в яких й донині розміщуються бродильне та доброджувальне відділення.

1925 р. — «Бердичівський пивоварний завод» випускав такі сорти пива: «Пльзенське», «Березневе», «Мюнхенське столове», «Чеський Лежок», «Баварське».

1927 р. — броварня разом із лагерними діжками, місткістю на 2600 відер та бродильними чанами на 750 відер переходить в оренду на 2 р. під управління Давиду Козловському.

1930-1941 рр. — «Бердичівський пивоварний завод» значно розширився, встановлені додаткові бродильні чани і лагерні танки, устаткований цех по розливу пива в пляшки і діжки з установкою ізобарометричного апарату, що набагато поліпшило якість продукції і полегшило працю робітників. Лабораторія також поповнювалася новим обладнанням для здійснення якіснішого контролю. Були закуплені сушильні шафи, мікроскоп, титрувальні установки, PH-метр, апарат для аналізу гірких речовин хмелю, млинок для переробки зерна.

1960–70-ті рр. — «Бердичівський пивоварний завод» повністю реконструювано та переобладнено, побудовано новий цех пляшкового розливу і перший та єдиний цех хмелевих екстрактів для пивоварень потужністю 160-180 т. в рік.

1975 р. — за роботу по впровадженню хмелевих екстрактів і по його застосуванню у виробництві, «Бердичівському пивоварному заводу» присвоєно звання «експериментального».

1998 р. — створено компанію ТОВ «Бердичівський пивоварний завод».

2020 р. — підприємство «Бердичівський пивоварний завод» отримало нагороду — «Бурштинову зірку», яка є найпрестижнішою серед українських виробників пива, безалкогольних напоїв та мінеральних вод.

2022 р. — «Бердичівський пивоварний завод» встановил на дахах пивоварні сонячні батареї для власного виробництва електроенергії.

# За даними аналітичної системи Youcontrol, основні бенефіціари «Бердичівський пивоварний завод» Ліпецький Володимир Леонович (50,65%) та Верещак Віталій Іванович (11,0%).

Профіль Instagram

Профіль Фейсбук

Контакти

Житомирська область, м. Бердичів, вул. Європейська, буд. 114
berdpivo@ukr.net
+38 (04143) 415-41

Діяльність

Переробка