Перспективи розвитку: війна виявила нові можливості для українського зернового бізнесу

Перспективи розвитку: війна виявила нові можливості для українського зернового бізнесу
Джерело фото: Elevatorist.com

Кризова ситуація, викликана війною, виявила нові можливості та потреби для експорту продукції українського АПК. Можливість залучення європейської логістичної інфраструктури, для потреб експорту українського зерна, це те, про що раніше можна було лише мріяти.

Більшість з того, що робиться в цьому напрямку зараз, це авральний пошук та реалізація нових
транспортних потоків з наявною інфраструктурою, як у нас так і в західній Європі.

В умовах війни також відкриваються можливості вирішувати наявні міждержавні організаційні
питання значно швидше та позитивніше, чим в мирний час, і цим треба користуватися в максимальному обсязі.

Також, зараз закладаються основи майбутнього логістичного бізнесу, але бажано його
відбудовувати, опираючись на відповідне дослідження. Війна виявила проблеми, війна виявила потреби та можливості, але війна закінчиться, і бажано продовжувати рух в оптимальних напрямках та обсягах.

Все з достатньою точністю можна порахувати. Який об’єм та в якому асортименті можна та доцільно спрямувати на середземноморські порти, скільки на балтійські, скільки залізничним транспортом, скільки автотранспортом, також прорахувати інше суміжні питання, не забуваючи, що чорноморські порти України з часом все ж запрацюють.

Але є ще одне питання, яке начебто не до часу, але має дуже велику перспективу для України: це питання глибокої переробки зерна. Хіба була б зараз в Україні проблема з експортом 20 млн тонн кукурудзи, якби у нас були виробничі потужності по глибокій переробці зерна? Навіть цифри співпадають. Саме таку кількість кукурудзи Україна має переробляти у себе в недалекому майбутньому.

Так, війна в Україні підштовхнула світ до великих змін і це безповоротно. В Україні є ягоди, горіхі,
мед, треба налагодити фасування соняшникової олії, та ще багато іншого експортного товару від АПК, в якому є потреба в західних країнах. Як наслідок вище згаданого, зараз вітчизняному бізнесу потрібно починати займатися підготовкою та реалізацією майбутніх проектів. Треба будувати в західній прикордонній зоні України нові перевалочні елеватори, нові логістичні центри, нові переробні підприємства.

Одне побажання, не займайтеся проектами з терміном введення в експлуатацію — «вчора».
Жінка народжує здорове дитя через дев’ять місяців вагітності, а може народити і раніше, але дитя буде все своє життя хворіти. Тож і проекти мають свої відповідні терміни реалізації.

Україна переможе, все буде Україна!

Дмитро Шкорупєєв, керівник проєктів з будівництва елеваторів.