В Україні запускають програму часткового списання кредитів бізнесу за знищене війною майно
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) разом із ПриватБанком та Райффайзен Банком Україна запускає новий механізм підтримки бізнесу та домогосподарств, чиє майно постраждало через війну. Про це повідомили на сайті ЄБРР.
Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі
Йдеться про програму Enterprise Security Enhancement (ESE), яка дозволить банкам частково списувати кредити позичальникам, якщо майно, придбане за кредитні кошти, було знищене або пошкоджене внаслідок бойових дій. При цьому ЄБРР компенсуватиме банку частину втрат за рахунок донорських коштів.
Зараз в Україні за стандартними кредитними угодами підприємства залишаються повністю відповідальними за погашення своїх позик, навіть якщо активи, профінансовані за рахунок цих позик, знищені внаслідок війни. Через це багато бізнесів відкладали інвестиції, адже доступність страхування воєнних ризиків в Україні обмежена.
У ЄБРР зазначають, що новий механізм допоможе українському бізнесу інвестувати у довгострокові капітальні проєкти (capex) та підтримувати роботу навіть в умовах воєнних ризиків. Водночас програма не покриватиме обіговий капітал і застосовуватиметься лише там, де немає інших джерел компенсації.
Також діятимуть мінімальні пороги збитків і ліміти компенсацій для окремих проєктів, щоб забезпечити цільове використання коштів та фінансову дисципліну.
Пілотний проєкт працюватиме через ПриватБанк і Райффайзен Банк Україна. Для цього вже виділили €6,8 млн і €1,2 млн відповідно.
У майбутньому ЄБРР планує розширити програму на інші українські банки за підтримки міжнародних донорів та Єврокомісії.
Кабінет
