НІБУЛОН перезапустив та цифровізував кількісно-якісний облік елеваторної мережі

В агрохолдингу «НІБУЛОН» перезапустили та цифровізували кількісно-якісний облік елеваторної мережі. Проєкт реалізували ІТ-фахівці «НІБУЛОНу» спільно з командою IT-Enterprise, повідомляє пресслужба компанії.

В агрохолдингу зазначили, що кількісно-якісний облік — це ключовий процес діяльності елеваторних комплексів, ефективність яких обумовлює прибутковість цього напряму. Проєкт оптимізації кількісно-якісного обліку вдосконалив бізнес-процеси обліку зернових культур, розгортання додаткових процесів з управління логістикою і калькулюванням собівартості.

«Налагодження нової ефективної версійності бізнес-процесу кількісно-якісного обліку дало змогу автоматизовано простежувати рух зерна, його ключові показники та кошти, витрачені на доробку та переміщення, від моменту потрапляння на елеватор до відвантаження кінцевому споживачеві. У такий спосіб формується точна собівартість і, відповідно, вираховується прибутковість. А головне, ми розуміємо, який вплив можна здійснити на кожному етапі для покращення фінансових і сервісних показників», — прокоментував IT-директор «НІБУЛОНу» Микола Рясько.

Кінцева мета проєкту — перехід на модель повністю «цифрового елеватора», принцип роботи якого побудовано на управлінні та забезпеченні координації всіх процесів цифровими системами. Ця концепція поступово масштабується на всі 23 елеваторні комплекси «НІБУЛОНу».

«Якщо окреслити результати проєкту цифровізації кількісно-якісного обліку в трьох тезах, то, по-перше, це спрощення й автоматизація бізнес-процесів, пришвидшення їх проходження. По-друге, точність обліку, що забезпечує чіткість й актуальність фінансового стану компанії. По-третє, більша клієнтоорієнтованість, адже процес надання послуг став якіснішим і швидшим», — говорить Микола Рясько.

Загалом проєкт цифровізації також сприяв уніфікації облікових процесів на всіх філіях компанії та поліпшенню інтеграції з обладнанням і сторонніми системами, що забезпечило ефективне управління бізнес-процесами.

У «НІБУЛОНі» зазначають, що в цьому етапі співпраці принципово важливими були галузевий досвід і підходи, які IT-Enterprise, як архітектор рішень та інтегратор процесів, розробив з урахуванням специфіки діяльності агроекспортера.