Опубліковано 11-й Інфобук «Агробізнес України 2023/24»: ключові трансформації агросектору

Підготовлено щорічний інфографічний довідник «Агробізнес України» за 2023/24 МР, в якому показуємо, як трансформується агросектор України на третій рік повномасштабної війни. Довідник доступний для скачування онлайн за посиланням. Роботу над створенням інфографічного довідника провели фахівці агро медіа холдингу Latifundist Media та агенції візуальних комунікацій Top Lead за постійної підтримки Креді Агріколь Банку.

Цей випуск «Агробізнес України» містить 50 сторінок інфографіки, що згруповано за напрямками: 

  • агробізнес у 2023/24 МР;
  • рослинництво;
  • тваринництво;
  • переробна промисловість;
  • інфраструктура та послуги; 
  • фінансування агросектору;
  • стале сільське господарство. 

Окрім традиційного аналізу результатів агробізнесу за минулий сезон, додано нові сторінки, які висвітлюють актуальні теми: агроспеціалізацію областей України та її трансформацію за роки повномасштабного вторгнення, окупацію с/г земель і її вплив на виробництво основних культур, наслідки підриву Каховської ГЕС для агросектору, а також зміни клімату в Україні та вплив війни на кліматичні умови.

«Під час підготовки цього довідника ми прагнули глибше зрозуміти і відобразити, як українська аграрна галузь змогла адаптуватися до нових реалій, що настали після 24 лютого 2022 року. Повномасштабне російське вторгнення поставило перед агросекторам України безпрецедентні виклики, які вимагають швидких і рішучих змін. Водночас ми спостерігаємо трансформацію всіх аспектів галузі: від виробничих процесів до пошуку нових можливостей для розширення і диверсифікації ринків збуту. Цей довідник є результатом наших зусиль у висвітленні цих змін», — коментує керівник проєкту та відділу аналітики Latifundist Media Альона Дяченко.

Всі випуски довідника за 11 років можна завантажити на сайті проєкту.

«Новий випуск інфографічного довідника «Агробізнес України» фіксує трансформацію агросектору, яка продовжується протягом останніх років, та вказує напрямки, за якими вона буде відбуватись в майбутньому сезоні. Агропідприємцям, які вирішили проблеми фінансування, логістики, зберігання та відновили обсяги експорту, час готуватися до відповідності вимогам ЄС та сталого землеробства. Одинадцятий випуск довідника чітко показує позиції, з яких агровиробники заходять у новий сезон, та виклики, з якими їм доведеться працювати», — Станіслав Шум, CEO Top Lead.

«Вже 10 років ми разом із партнерами створюємо інфографічний довідник для агробізнесу, в якому ділимося своєю експертизою та аналітикою ринку. Так, у 2024 році ми стали свідками негативного впливу спекотного літа на врожайність в багатьох областях України. Компанії, які перейшли на сталі агропрактики, вже демонструють стійкість до кліматичних змін та адаптацію до зміни природних умов. Тому у відповідь на кліматичні виклики ми продовжуємо робити акцент в Інфобуці на сталий розвиток. Креді Агріколь прагне активно залучати вітчизняних аграріїв до переходу на сталі практики та підтримувати регенеративне землеробство. Ми продовжуємо підтримувати наших клієнтів, фінансувати галузь та ділитися експертизою», — коментує Наталія Порвіна, директорка департаменту підтримки агробізнесу та ESG напряму Креді Агріколь Банк.

Англійська версія інфографічного довідника буде опублікована у січні 2025 року.