Експорт біометану з України може розпочатися у листопаді
Україна може розпочати експорт біометану в Європу у листопаді. Для цього потрібне достатнє накопичення запасів у сховищах та належна підготовка персоналу. Про це заявив голова правління ГС «Біоенергетична асоціація України» Георгій Гелетуха, пише Укрінформ.
Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі
Він повідомив, що зараз в Україні є 7 біометанових заводів, які планують запуститися до кінця 2024 року. Із них два виробляють зріджений біометан і не потребують підключення до ГТС.
«А 5 будуть підключатися до газових мереж: один — до «Оператора ГТС України», чотири — до розподільних мереж. Наскільки знаю, найбільш готові два із тих заводів, що підключатимуться до розподільних мереж», — сказав Гелетуха.
За його словами, ці підприємства уже мають договори на підключення.
Гелетуха нагадав, що закон, який відкрив можливості для експорту біометану, передбачає, що газ спочатку потрібно місяць закачувати у газосховища. Для цього виробники біометану повинні навчитися працювати із платформою ОГТСУ, а для самого здійснення експорту — розібратися із механізмами газового ринку.
За його оцінкою, всі 7 біометанових заводів, які планують розпочати роботу, можуть виробляти 111 млн кубометрів газу на рік. Ті два заводи, які найбільш готові до початку роботи, можуть виробляти загалом 6 млн кубометрів біометану на рік.
Читайте також: Сергій Кравчук: Побудувати біометановий завод не важче і не довше, ніж елеватор
- Українські компанії розглядають будівництво 30 біометанових заводів.
- У березні 2024 року ВРУ прийняла в цілому в другому читанні законопроєкт №9546 «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо митного оформлення біометану». Митний контроль та оформлення біометану, що експортується, здійснюватимуть у порядку, передбаченому для природного газу.
Євгенія Тулаїнова, Elevatorist.com, 2024 р.