Росія продала українського зерна вже на $1 млрд — WSJ
Росія продала краденого на окупованих територіях України зерна на майже $1 млрд. З 2022 року по тепершній час окупанти або відбирали врожаї, або скуповували їх за безцінь, часто — примусово, йдеться у матеріалі Wall Street Journal, пише Lb.ua.
Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі
Як пише видання, цей «бізнес» має широку мережу клієнтів. До неї входять відповідальні за російське вторгнення фірми, а також компанія, що пов'язана з Революційною гвардією Ірану, кримський бізнесмен Ганага, що через свою компанію Agro-Fregat LLC співпрацює з Сирією та Ізраїлем, а також фірма, яка торгує з ОАЕ.
Колишній заступник міністра сільського господарства Маркіян Дмитрасевич заявив, що з 2022 щонайменше 4 млн т зерна з окупованої частини України продали на міжнародних ринках, а сума цього становить близько $800 млн.
За даними «Текстів», більшість викраденого експортували маленькими кораблями або по землі. За їхніми даними, загальна вартість вкраденого росіянами зерна може сягати $6,4 млрд.
Уряд США повідомив, трьома суднами, які експортують великі обсяги нелегального зерна, через мережу корпоративних організацій володіє російська державна Об'єднана суднобудівна корпорація, яка також виробляла військові кораблі, з яких обстрілювали Україну.
Ринком збуту кримського зерна є Ємен та Іран, також харківська прокуратура перевіряє трейдера, якого підозрюють у крадіжці зерна та перепродажі вантажів еміратській компанії. «Геліос Плюс» привернув увагу прокуратури після того, як вивіз усі 700 т зерна, що залишилися на хлібокомбінаті в місті Куп'янськ, коли Росія захопила його в серпні 2022.
За повідомленнями української влади, Єгипет, Ізраїль та Ліван припинили купувати зерно після того, як їм вказали на те, що воно викрадене.
Читайте також: Росіяни вивозять українське зерно з тимчасово окупованих територій в Іран
- Система верифікації українського зерна для боротьби з російськими крадіжками мала бути готова до кінця літа 2024 року.
Євгенія Тулаїнова, Elevatorist.com, 2024 р.