Через посуху недобір врожаю ми точно побачимо — в НІБУЛОНі оцінили стан посівів пізніх культур
На Миколаївщині посіви соняшнику «НІБУЛОНа» через високі температурні режими перебувають в стресі, схожа ситуація з кукурудзою на Черкащині. Посіви на Житомирщині, Вінничині і Хмельниччині — в нормальному стані.
Про це розповів Олег Веселов, директор з агровиробництва холдингу, пише Latifundist.com.
Через посуху ранні посіви соняшнику компанії на півдні відцвіли, відбувається налив зерна. Запилення пройшло оптимально, але немає вологи для наливу.
Фахівець розповів, що останні дощі у кластері на Миколаївщині пройшли рівно місяць тому. Наприклад, на філії Прибужанська протягом 13-15 червня сумарно випало 14 мм. З того часу опадів на полях не було і прийшла спека, черз що на соняшнику нижні листки сохнуть, а верхні звисають.
На Черкащині кукурудза також перебуває стресовому стані.
«Відцвіла, запилилась. Так, качан є, іде налив, але вологи нема. Де піщані грунти — там особливо погано: сохне нижнє листя, 3-4 листки вже захосли. Вдень верхні листки вʼянуть, за ніч трохи відходять, але за день зневоднюються. На Черкащині соняшник тримається, виглядає не так і погано, може бути врожай», — додає він.
На Вінниччині, Житомирщині і Хмельниччині ситуація з посівами нормальна, адже пройшли дощі. Високі температури на території діяльності холдингу в цих областях зайшли пізніше.
«Наприклад, на Вінниччині за червень випало майже 90 мм опадів. У липні не було, але рослини тримаються за червневі дощі. За кілька днів обіцяють знову дощі. Тобто і Черкаси, і Вінниця — це центр, але ситуація відрізняється кардинально», — розповідає директор з виробництва.
На питання, чи буде на півдні і в центрі повторення 2020 року, він відповів, що тоді умови були гірші, адже на кукурудзі взагалі не завʼязався початок.
«Зараз же він є і навіть запилений. Інше питання, що може вийти неповноцінний качан і щупле зерно. Ця засуха своє слово сказала, недобір врожаю ми точно побачимо. Загадувати важко, скільки буде врожай — 3,4 чи 5 тонн по кукурудзі. Але і цього мало, у нас поріг рентабельності, починаючи з 6 тонн. Це точка беззбитковості. Збитки будуть, питання у масштабах», — резюмував Олег Веселов.