Котирування зерна на біржі СВОТ знизилися

Світові ціни на зерно знизилися: подешевшали контракти на пшеницю, кукурудзу, сою та ріпак через хороший стан врожаїв у США. Так, котирування пшениці на CBOT різко знизилися в понеділок — вересневий контракт подешевшав на 7,3 USD/т за день до 209,6 USD/т.

Про це повідомляють аналітики ASAP Agri.

Кукурудза на CBOT також суттєво впала: вересневий контракт подешевшав на 6,8 USD/т до 154,8 USD/т.

«Ринок очікував стабілізації стану кукурудзи в США на тлі сприятливої погоди. Хороший/відмінний стан сягнув 68%, що на 1% більше, ніж очікувалося. Зміцнення долара та швидкий хід збору врожаю в Бразилії додали тиску. У той же час щотижневі експортні інспекції кукурудзи в США відзвітовано на рівні близькому до верхньої межі очікувань. Крім того, USDA повідомило про продаж 135,6 тис. т американської кукурудзи в невідомим покупцям», — зазначили аналітики. 

На біржі CBOT котирування сої також досить сильно знизились — на 6,2 USD/т. Зазначається, що попри те, що в США показник посухи на площі під соєю збільшився, очікується, що стан посівів покращиться, і це чинило тиск на ціни.

Ф'ючерси на ріпак на біржі Euronext подешевшали на 14,5 EUR/т.

«Ціни опинилися під тиском зниження цін на рослинні олії та нафту. Крім того, знижувальна тенденція в сегменті соєвих бобів та канадської каноли сприяли розвитку знижувального тренду», — йдеться в звіті.