У портах Великої Одеси перебуває значна кількість контейнерів, не заявлених до митного оформлення — Держмитслужба

«Державна митна служба України» спростовує інформацію Асоціації міжнародних експедиторів України про нібито зрив контейнерного сервісу в порт Одеса. Мова йшла про те, що контейнерний оператор відмінив судозахід у порт Одеса через безпідставні перевірки вантажів та затягування митного оформлення експортних контейнерів з сільгоспродукцією та додаткові витрати зі зберігання.

Читати по темі: MSC скасувала перший суднозахід до порту Одеси через проблеми з митним оформленням

«Згадані контейнери не подавалися до митного оформлення, відтак і перевірок чи затримок ніяких бути не може. Що стосується інших контейнерів, то на даний момент оформлення усіх поданих до митниці декларацій на експортні вантажі завершено у визначений законодавством термін та без заперечень»,— повідомляє Держмитслужба.

При цьому митники зазначають, проблема є, у портах Великої Одеси перебуває значна кількість контейнерів, не заявлених до митного оформлення. Серед усіх контейнерів до митного органу подані документи лише на сьому частину.

З метою зʼясування причин зволікання за ініціативи митниці відбулася нарада щодо проблемних питань оформлення експортних вантажів в портах Великої Одеси. До діалогу були запрошені представники Європейської Бізнес Асоціації (ЕВА), Асоціації міжнародних експедиторів України (АМЕУ), контейнерних ліній та операторів суден.

«У ході дискусії зʼясувалося, що занепокоєння представників бізнесу, а відтак і зволікання з поданням контейнерів до митного оформлення, викликані здебільшого відпрацюваннями контролюючими та правоохоронними органами фактів незаконного експорту сільськогосподарської продукції та випадками арешту контейнерів з такою продукцією»,— говориться в повідомлені митників.