У Польщі протестують проти будівництва дороги до термінала, де перевантажують продукцію з України

У Польщі мешканці гміни Орли та фермери з організації «Підкарпатське ошукане село» заблокували національну дорогу 77 в селі Дуньковичі.

Про це повідомляє TVP3 Rzeszów.

Поляки протестують проти будівництва нової дороги в напрямку Журавиці до термінала, де перевантажують продукцію з України. Очікується, що блокада триватиме до 30 червня.

Протестувальники стверджують, що будівництво майже 7-кілометрової дороги від траси 77 у Дуньковічках до залізничного терміналу Т1 у Журавіці Розжодовій не було узгоджено з власниками землі, і вони вважають, що така інвестиція збільшить інтенсивність трафіку на державній дорозі та позбавить місцеві фермери землі.

Вони вимагають, щоб будівництво дороги було зупинено. 

«З нами ніхто не консультувався, ми підозрюємо, що ця інвестиція буде зроблена під олігархів з України і служитиме їм, а не нам, підкарпатським фермерам і місцевим жителям»,— зазначив Роман Кондрув з «Підкарпатського ошуканого села».

Страйкарі пропускають п'ять автомобілів на годину, за винятком маршрутних автобусів, мікроавтобусів та продуктових вантажівок. Вони вимагають переговорів з інвестором і зміни маршруту дороги.

Дорога, яку будують, має забезпечити краще сполучення з національною дорогою DK 77, яка наразі єдиною під'їзною дорогою до термінала в Журавиці. Термінал обробляє вантажі, що перевозяться залізницею з та в Україну, в тому числі сільськогосподарську продукцію.

Нагадаємо, четвертого червня з 10 години за київським часом до другої половини дня шостого червня польські фермери почали блокування вантажної ділянки в пункті пропуску «Рава-Руська — Хребенне».