Аналітики розповіли, скільки ще в Україні буде триматись гарна ціна на горох

Протягом останнього місяця в Україні значно зросли ціни на горох. Головний фактор впливу на ринок — зняття Індією мита на імпорт. За прогнозами, посівні площі під бобовою культурою будуть збільшені.

Про це повідомляють аналітики ПУСК.

За їхніьою інформацією, на початок лютого 2024 року тонна жовтого гороху умовно коштувала 10 000 грн, станом на 25 березня закупівельні ціни зросли до 13500 грн за тонну.

«Звісно, відбувся вплив коливання курсу валют, але цей чинник не є визначальним. Головний фактор — зняття Індією мита на імпорт гороху до 30 квітня 2024 року. Індія є одним з найбільшим споживачем нішевих культур. Ще декілька тижнів можна очікувати зростання цін на горох. Якщо Індія закриє можливість безмитного імпорту бобової, зниження цінників може відбутися вже у другій половині квітня. На даний момент українські товаровиробники активно контрактують поставки жовтого гороху до Індії»,— розповіли в аналітичному департаменті ПУСК.

В Україні станом на 22 березня посіяно вже 53,1 тис. га гороху. За прогнозами Мінагрополітики, посівні площі гороху в 2024 році складуть близько 160 тис. га, що на 10 тис. га більше у порівнянні з минулим роком.

Аналітики уточнили, що посівні площі під ярими культурами складно прогнозувати, оскільки минулого року не були задіяні землі, які цьогоріч будуть засіватися, зокрема на Харківщині.