За минулий рік Україна не отримувала скарг щодо якості агропродукції від європейських споживачів

Україна майже не отримує зауважень щодо якості агропродукції, яку експортували в Європу. Ті претензії з боку європейських країн, які були, становлять не більше 0,1% експортних обсягів і стосуються приватних пересилок громадян.

Про це пише Укрінформ.

«Повідомлень про неналежну якість експортованої до Європи агропродукції ми отримуємо дуже мало: не більш як 2-3 на місяць. Україна є членом Європейської системи швидкого оповіщення про харчові продукти (RASFF), тому маємо можливість швидко реагувати на подібні зауваження. Але щодо фітосанітарних процедур ми фактично не отримуємо нотифікацій», — зазначив голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Ткачук.

Він наголосив, що нотифікації трапляються здебільшого у випадку приватних пересилок українськими громадянами в іншу країну обʼєктів фітосанітарного контролю, приміром, насіння рослин.

«Такі порушення якості з боку окремих громадян справді реєструються, а от на поставлену вітчизняними виробниками агропродукцію офіційних скарг у 2023 році з боку європейських споживачів Україна не отримувала», — заявив Сергій Ткачук.