Три елеватори TESSLAGROUP не можуть надавати послуги через статус «ризикованих» від податкової
З трьома елеваторами компанії TESSLAGROUP відмовляються працювати фермери. Бо вони не можуть заплатити цим зерносховищам за послуги й отримати свій ПДВ. Тому три елеватори фактично не можуть надавати послуги, а це блокування роботи підприємства.
Про це в інтерв’ю Latifundist.com розповів власник компанії Ігор Шевченко.
«Це дуже схоже на схеми, які існували ще за часів Януковича, коли держава забирала в підприємств статус ПДВ»,— говорить Ігор Шевченко.
Він пояснив, так сталося, тому що елеватори були під окупацією.
«Оскільки частина елеваторів потрапила в окупацію, ми скористалися наданим Податковим кодексом правом не подавати податкову звітність. Ми реально не знаємо, що повинні надавати щодо цих елеваторів. Таких компаній у нас п’ять. Ми звернулися до податкової, пояснили, чому не можемо виконувати свої податкові обов’язки. На що по двох компаніях отримали позитивну відповідь, а щодо трьох негативну»,— розповів власник TESSLAGROUP.
За його словами, щодо двох компаній податкова прийняла позитивне рішення, бо там повністю все майно в окупації, а на трьох інших елеваторах ситуація трохи відрізняється.
«Благовіщенський-Зернопродукт» теж в окупації, але перед вторгненням частину зерна ми перевезли на термінал, бо планували відправляти на експорт за контрактом. Виконали ми його тільки після відновлення «зернового коридору». Податкова нам каже: «У вас же був експорт? Був». Але ми просто закінчили операцію, яку почали до великої війни»,— розповів Ігор Шевченко.
Інші дві компанії отримали статус ризикових, бо їхнє майно частково було в окупації. Наприклад, у «Рівненського елеватора» три елеватори були в окупації, а один — ні. «Воїнське ХПП» — із двох один був в окупації.
«Ми не знали, яку податкову звітність на той момент здавати. Сьогодні ми вже повністю розуміємо ситуацію. Бо в нас, коли на Харківщині деокупували підприємства, то вони отримали статус ризикованих. І нам якось потрібно їх вивести з цього статусу. Податкова, незважаючи на численні запити, звернення через УЗА, Американську торгово-промислову палату, членами яких ми є, відповіді так і не дає», — констатує керівник.