Торгові судна не заходять в порти України через погрози росіян — ОК Південь

Росія проголосила північно-західну частину моря закритою для навігації, тому морські порти на території України зараз не мають можливості приймати торгові судна. 

Про це заявила начальниця Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня Наталя Гуменюк, повідомляє УНІАН.

«У Чорному морі навігація кораблів і суден до портів, підконтрольних Україні, наразі відсутня повністю. Тому що нема можливості у портів приймати судна, нема навігації в територіальному морі України, оскільки ще з березня 2022 року Росія проголосила північно-західну частину Чорного моря закритою для навігації», — сказала Гуменюк у п’ятницю, 28 липня.

Вона нагадала, що тоді було проголошено, щоб всі судна негайно зайшли в порти і не перебували в територіальному морі України, бо це територія «контртерористичної операції».

«Це повідомлення мореплавцям росіяни переправили через центр повідомлень, який знаходиться в Іспанії, і воно прийнято всіма капітанами суден до уваги, відповідно до норм міжнародного морського права», — зазначила Гуменюк.

Далі функціонування навігації було погоджено виключно в межах зернової ініціативи. Зараз в Чорному морі активна навігація спостерігається тільки навколо узбережжя Кримського півострова, у тимчасово окупованих територіальних водах України.

«Там відбувається навігація і риболовецьких суден, і торгових суден, які всупереч того, що Україною проголошені ці порти закритими, бо вони знаходяться під окупацією, все ж таки продовжують там курсувати і проводити вантажні операції, переміщувати вантажі. Це виключно зараз відбувається в інтересах країни-агресора, тому очевидно, що тим суднам вони (росіяни, — ред.) не погрожують. Але, якщо кожного разу так буде, як з цим судном, запис якого ми всі почули, це означає, що будь-яке судно, яке вони запідозрили в намірі прямувати в Україну, буде отримувати ось таке інформування-попередження погроз», — акцентувала Гуменюк.