Пройшло перше засідання Ради Україна — НАТО, де обговорювали перешкоджання Росією вільному судноплавству

У засіданні взяв участь віце-прем'єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександ Кубраков. Спільно засудили вихід Росії з Зернової ініціативи та цілеспрямовані ракетні та дронові атаки на портову інфраструктуру півдня України. Тільки за останні 9 днів в результаті атак РФ пошкоджено та частково знищено 26 об’єктів портової інфраструктури та 5 цивільних суден.

Про це повідомляє пресслужба міністерства.

Також росіяни обмежують судноплавство в районі тимчасово окупованого Криму та біля територіальних вод Болгарії. Цим РФ фактично блокує рух суден в напрямку морських портів України.

«Маємо діяти швидко та рішуче. Не можна допустити блокади Чорного моря російськими військами. Це може призвести не тільки до втрат української економіки, але й до серйозної продовольчої кризи у світі, зокрема в таких гуманітарно чутливих регіонах як Африка та Азія. Уже обговорюємо можливі шляхи протидії цинічним атакам ворога та перешкоджанню вільному торговельному судноплавству»,— говорить Олександр Кубраков.

Він подякував союзникам з Альянсу за рішення посилити свою розвідувальну діяльність в акваторії Чорного моря, і зазначив, що Україна розраховує, що це допоможе стабілізувати безпекову ситуацію і створить умови для відновлення нормальної роботи українських портів.