На відновлення обстріляної інфраструктури Кернела знадобиться рік — заява компанії

Зерновий термінал у Чорноморському компанії Кернел порту після обстрілів
Джерело фото: Facebook Kernel

У ніч на 19 липня актив Kernel у порту Чорноморськ зазнав ракетної атаки з боку РФ. Унаслідок цього завдано суттєвих пошкоджень потужностям зберігання та перевалки зерна. Люди не постраждали.

Про це повідомила пресслужба компанії.

«Наразі компанія проводить оцінку завданим матеріальним збиткам. За попередніми даними, на відновлення руйнувань знадобиться щонайменше 12 місяців»,— йдеться в зяві компанії.

Окрім пошкоджень інфраструктури, під час атаки у ніч на 19 липня у пожежі у порту Чорноморська були частково знищені та пошкоджені 60 000 т зерна. Цей вантаж мав бути завантажений на великотоннажне судно Alexis та вирушити до Китаю.

Однак це судно понад 60 днів простояло у черзі «зернового коридору» і так не зайшло на навантаження до Чорноморська. Світ вкотре недоотримав українську агропродукцію через саботаж «зернової ініціативи» і затримки інспекцій, викликані представниками Росії.

Читати по темі: На Одещині ворог влучив в зернові та олійний термінали (фото)

Подальші атаки на порти України, підвищення ступеня небезпеки на виробничих комплексах та відсутність можливості експорту зернових морськими шляхами призведуть до зростання цін на кукурудзу та пшеницю на 30-40% в короткостроковій перспективі.

«Також існує ризик призупинки роботи низки українських заводів з переробки олійних культур та зменшення темпу переробки насіння соняшнику та ріпаку на понад 30%. Це суттєво вплине на світові ціни на соняшникову олію, зокрема це призведе до зростання ще на 20-25%»,— говориться в повідомленні.