Росія відновила реєстрацію вхідного флоту з порушенням алгоритму

Російська сторона 4 червня зареєструвала 2 вхідних судна, які були заявлені до участі в Зерновій ініціативі в той же день. Це суперечить прийнятим правилам інспектування суден, які передбачають, що першочергово перевірку проходять ті, які найдовше знаходяться в очікуванні.

Про це повыдомляє пресслужба Мінінфраструктури.

Росіяни проігнорували необхідність інспектування 56 суден, що вже тривалий час (деякі понад 3 місяці) очікують у територіальних водах Туреччини на вхід в українські порти.

«Реєстрація вхідного флоту російською стороною в Спільному координаційному центрі (СКЦ) здійснюється обмежено, а логіка вибору суден для реєстрації є незрозумілою та непрозорою. Жодних критеріїв щодо кількості і черговості вибору суден для реєстрації російська сторона не називає, фактично здійснюючи вибір суден для інспекції на власний розсуд. Це максимально ускладнює планування роботи для всіх учасників Зернової ініціативи»,— говориться в повідомленні.

Зазначимо, що інспекційний план на сьогодні передбачає 9 інспекцій (3 — на вхід, 6 — на вихід), але зазвичай росіяни виконують не більше половини з погодженого ними ж плану. Так, середньодобова кількість інспекцій в травні становила тільки 3 судна на добу, а перевірки флоту не проводились з 1 червня через блокування росією реєстрації нових суден. Такі дії росіян унеможливлювали складання інспекційного плану.

«Наразі в черзі в територіальних водах Туреччини очікують на інспекцію 67 суден, з яких 58 — йдуть під завантаження в українські порти, а 9 — вже завантажені продовольством»,— констатують в міністерстві.

Нагадаємо, що вже понад місяць росія продовжує блокувати судна до порту «Південний», чим грубо порушує умови Зернової ініціативи. За минулий тиждень з портів «Одеса» та «Чорноморськ» було відправлено тільки 8 суден з 400 тисячами тонн продовольства.