Польща надала нові правила транзиту агропродукції — Укртрансбезпека

Транзит української агропродукції через Польщу відновиться 00:00 годин 21 квітня. Польська сторона опублікувала попередні умови транзиту через територію країни.

Про це повідомила Укртрансбезпека.

Митні органи Польщі будуть проводити митне оформлення агропродукції, що заборонена до імпорту та прямує в режимі транзиту виключно за наявності митної декларації:

  • Т1, де, як місце призначення вказано польські порти Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце, Щецин або інші країни ЄС;
  • кодів товарів сільськогосподарської продукції (на рівні 6 цифр), а також даних щодо безпеки та захисту, які вимагає Європейський Союз.

Митні органи Польщі також запроваджують додаткові заходи контролю:

  • встановлення електронних пломб на транспортний засіб на польській стороні (для відстеження переміщення транспортного засобу та гарантування, що вантаж не буде розвантажений на території Польщі);
  • відстеження вантажів, які йдуть транзитом до інших країн ЄС, за допомогою електронної системи SENT. Для підтвердження, що автомобільний або залізничний транспорт доїхав до пункту призначення в іншій країні ЄС (не буде застосовуватись до вантажів що прямують до польських портів);
  • фізичний супровід вантажів від кордону до польського порту або до кордону з іншою країною ЄС впродовж першого тижня з моменту відновлення транзиту, з 21 по 26 квітня. Надалі конвоювання буде застосовуватися виключно в обґрунтованих випадках, передбачених чинним законодавством Республіки Польща.

Для українських перевізників опломбування будуть безкоштовними, супровід буде безкоштовним в найближчий тиждень.

«Для транспортних засобів, які наразі вже знаходяться на польській стороні кордону, у випадку якщо власники вантажу не бажають робити реімпорт, та відповідно сплачувати ПДВ, необхідно буде оформити декларацію Т1 на пункті пропуску та спрямувати вантаж в інші країни ЄС чи польські порти», — зазначили в повідомленні.

Також наголошується, що при спробі імпортувати товари в Польщу митні органи можуть повернути транспорт з вантажем до України.

Нагадаємо, транзитні агровантажі у Польщі будуть відстежуватися електронною системою з трекерами.