Укрзалізниця планує зменшити вартість відправок зерновозами

АТ «Укрзалізниця» зменшить ставку на оренду зерновозів та вагонів для перевезення борошна типу 972. Так, з 1 квітня вартість відправок зерновозами становитиме 4050 грн/добу (без ПДВ). Для порівняння, у березні ставка була на рівні 4200 грн/добу. 

Про це повідомляється на сайті УЗ.

Натомість ставка плати за перевезення харчових продуктів у цистернах зросла і сягатиме 1500 грн/добу. У березні вартість відправок у цистернах становила 1400 грн/добу.

Ставка оренди піввагона у квітні не зміниться та становитиме 1500 грн/добу.

В той же час розрахункові середні швидкості на перевезення зерновоза Укрзалізниці з 1 квітня зростуть подекуди у кілька разів. 

Так, середня швидкість транспортування зерновоза в експортному сполученні через морські порти зросте до 315 км/добу для маршрутних відправок. Це у понад 2 раза вище, ніж у березні (тоді показник становив 148 км/добу).

Натомість для повагонних відправок швидкість зросла на 14 км — зі 136 до 150 км/добу. Такі ж відправки, але у внутрішньому та імпортному сполученнях пришвидшаться більш ніж утричі — з 63 до 204 км/добу. Для маршрутних відправок фіксується зростання на майже 100 км — зі 195 до 293 км/добу.

Окрім того, значне збільшення середніх швидкостей спостерігається і для переобладнаних піввагонів. Зокрема, більш ніж утричі пришвидшиться перевезення такого типу рухомого складу у внутрішньому та імпортному сполученні для групових відправок у квітні порівняно з березнем — 168 проти 52 км/добу.