Учасники зернового ринку запропонують оптимальний механізм для встановлення мінімальних експортних цін

Агроассоціації, Мінагрополітики, секретаріат Податкового комітету ВРУ та Мінекономіки провели онлайн-зустріч, на якій обговорили, за яким порядком Кабмін має визначати та розраховувати мінімальні експортні ціни. 

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

В міністерстві пояснили, що питання розрахунку мінімальних експортних цін постало у зв’язку з ухваленням Закону щодо застосування режиму експортного забезпечення на період дії воєнного, надзвичайного стану (№2881-IX від 12.01.2023), яким передбачено внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів. Для того, щоб цей механізм запрацював, необхідно також ухвалити зміни до Митного кодексу, які наразі готує до внесення секретаріат Податкового комітету ВРУ.

«Разом з експортерами ми хочемо дійти консенсусу щодо того, на підставі яких джерел інформації та як саме визначатиметься мінімальна ціна. З якою періодичністю та на який строк будуть встановлюватися такі мінімальні ціни. Як визначатиметься мінімальна ціна, якщо контракт укладено за декілька місяців до здійснення експорту»,— зазначив радник міністра аграрної політики та продовольства Михайло Соколов.

Зокрема, під час обговорення представники асоціацій наполягали на тому, що помилково в українських реаліях при визначенні мінімальних цін застосовувати котирування світових бірж. Коректніше брати інформацію з відповідних аналітичних агентств, у тому числі державних, щодо експортних цін в українських портах чи на інших пунктах перетину кордону. 

Представники УКАБу запропонували визначати мінімальну ціну, беручи середню ринкову ціну за умовами CIF-порт без ПДВ за курсом НБУ та зменшуючи її на 40 %, за умови перегляду не рідше, ніж раз на місяць. 

За результатами наради сторони домовилися, що найближчим часом представники агроасоціацій аргументують свої пропозиції, а також представлять конкретні редакції норм, які допоможуть вирішити вищезгадані проблеми. Далі Мінагрополітики, секретаріат Податкового комітету, Мінекономіки та Нацбанк опрацюють усі пропозиції. І в результаті буде запропоновано оптимальне рішення.