Єгипет виходить з договору ООН щодо торгівлі зерном

У лютому Єгипет подав запит на вихід з Конвенції про торгівлю зерном (GTC). Країна планує покинути організацію ООН щодо зерна наприкінці червня.

Про це повідомляє Reuters.

Єгипет підписав GTC на початку її створення в 1995 році. Країна була членом ради, проте хоче вийти з конвенції із 30 червня 2023 року.

Зазначається, що у Міжнародній раді по зерну «здивовані та засмучені цим рішенням».

«...рішення було прийнято після того, як міністерства постачання та торгівлі дійшли висновку, що членство Єгипту в раді «не принесло жодної додаткової вартості», — зазначають у виданні.

Для довідки: Конвенція про торгівлю зерном 1995 року — головний документ, що регламентує міжнародне співробітництво та торгівлю в зерновій сфері.

Конвенція сприяє міжнародному співробітництву в торгівлі зерном, розширенню міжнародної торгівлі, усуненню торговельних бар'єрів, а також нечесної й дискримінаційної практики. Також конвенція сприяє стабілізації міжнародних ринків зерна, зміцненню світової продовольчої безпеки й розвиткові країн, економіки яких значною мірою залежать від комерційних продажів зерна.

Ще одне завдання конвенції — забезпечувати форум для обміну інформацією й обговорення інтересів членів стосовно торгівлі зерном. З цією метою в рамках конвенції була заснована Міжнародна рада по зерну, яка є провідним майданчиком для міждержавного діалогу з питань щодо торгівлі зерном.