Перший аукціон з приватизації Білгород-Дністровського порту не відбувся

Перший аукціон з приватизації ДП «Білгород-Дністровський морський торговельний порт» не відбувся. Учасники не подали заявки. Наступні торги з пониженням ціни заплановано на 13 березня. Стартова ціна буде знижена з 187,6 млн грн до 93,7 млн грн.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив керівник регіонального відділення Фонду державного майна (ФДМ) Олександр Славський.

«Відверто, ми самі здивовані, адже стільки зацікавлених як серед українських, так й іноземних компаній, скільки цікавились цим портом, ще не було в нашому досвіді. Часом таке буває: ринок вважає ціну зависокою. Чи це дійсно так? У нас вже було таке: на другому аукціоні ціна зростає більше, ніж була на першому», — прокоментував Олександр Славський.

На його думку, причини того, що приватизація Білгород-Дністровського порту не відбулась, ринкові.

«По-перше, порт на Дунаї — один з небагатьох діючих в повному обсязі наразі в країні. Обʼєкт у Білгород-Дністровську працює зараз як «сухий порт». По-друге, загальна вартість. До ціни, що ви бачите на аукціоні, додайте 20% ПДВ. А у випадку з Білгород-Дністровським портом, додайте погашення боргів (що на кінець року становили близько 100 млн грн», — пояснив керівник ФДМУ.

Олександр Славський додав, що бізнес був зацікавлений у приватизації порту, тож в ФДМУ чекаєють на другий аукціон.