Структура посівних площ істотно змінюється через війну

Посівні площі 2023 року зменшаться на 7 мільйонів га порівняно з довоєнним показником 29 мільйонів га.

Такі попередні прогнози озвучив директор департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак, пише «Урядовий кур'єр».

За його словами, через війну істотно змінюється структура посівних площ та обсяги посівів. А зменшення кількості внесення добрив безпосередньо вплине на показники валового збору врожаю.

«Для внутрішнього споживання, звісно, за всіма групами продовольства ми будемо забезпечені. Але очікується зміна експортного потенціалу. Зокрема, буде посіяно значно менше кукурудзи, тоді як це одна з основних зернових культур, яка йшла на експорт», — зазначив Ігор Віштак.

Експерти стверджують, що попит іноземних покупців на українське зерно, олійні культури та продукти переробки залишається досить високим. Проблема в тому, що всі ризики та логістичні труднощі покриваються нижчою закупівельною ціною від фермера. Тому, за висновком фахівців, ключова і найбільша проблема наступної посівної — брак фінансових ресурсів на подальшу господарську діяльність.

Загалом серед визначальних проблем для українських аграріїв в УКАБ назвали: низькі внутрішні ціни, які не покривають собівартості продукції; здорожчання ресурсів, необхідних для вирощування сільськогосподарських культур; високу вартість доробки та зберігання зерна.