АМПУ та ЄС шукають шляхи збільшення пропускної здатності Сулінського каналу

Питання збільшення потенціалу та пропускної здатності каналу Суліна обговорювали на зустрічі керівництва ДП АМПУ з представником Європейської комісії Аланом Бароном та представником Дунайської комісії зі сторони Румунії Антоніо Стоан.

Про це повідомляє пресслужба АМПУ.

«Для нас дуже важливою є підтримка Європейського Союзу у розв’язанні проблем судноплавства на річці Дунай. Враховуючи обмежену кількість румунських лоцманів на Сулінському каналі, АМПУ готова залучити українських лоцманів, для покращення координації та збільшення обсягів перевезень»,— підкреслив в.о. голови ДП АМПУ Олексій Востріков.

Також під час зустрічі обговорили важливе питання щодо якісного налаштування системи навігаційної обстановки, адже це запорука ефективного та безпечного судноплавства Дунайського регіону.

«Саме дунайські порти у 2022 році показали найкращі результати за всі роки роботи. Перевантажено 16,5 млн тонн вантажів. Звісно, у нас попереду ще дуже багато завдань щодо покращення та розвитку судноплавства на Дунаї. Адже наразі основою морських та річкових перевезень є порти Дунайського кластеру, які вкрай потребують посилення та оновлення задля продуктивного та якісного функціонування»,— зауважив керівник підприємства Олексій Востріков.