Україна наполягає на збільшенні кількості інспекторів аби пришвидчити перевірки суден — Дмитрасевич

Третій місяць поспіль РФ цілеспрямовано блокує роботу Зернової ініціативи. У черзі на інспекцію наразі очікують 117 суден. У середньому перевірку проходять 2–3 судна в день, тоді як у вересні та жовтні цей показники становив 6–7.

Про це в ефірі Українського радіо розповів заступник міністра агрополітики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«Вдалося частково вийти з цієї ситуації: було прийнято рішення пропускати судна з більшим тоннажем. Тим не менше, тижневі очікування здорожчують логістику. У результаті, по-перше, продукція стає дорожчою для отримувачів — і особливо чутливо це позначається на країнах, які залежать від українського зерна. По-друге, це падає також додатковими витратами на українських аграріїв, зменшуючи відпускну ціну зерна», — зазначив Маркіян Дмитрасевич.

Через порти Одеси в середньому за місяць експортується трохи більше, ніж 3 млн тонн агропродукції, тоді як їхня потужність — близько 6 млн тонн. У результаті за увесь час роботи Зернового коридору експортовано 19 млн тонн.

«За умови використання потужностей одеських портів на повну, ця цифра була б набагато більшою, щоб дало фінансові можливості для аграріїв профінансувати посівні та збиральні кампанії 2023 року», — підкреслив заступник міністра агрополітики.

За його словами, українська сторона наполягає на тому, щоб збільшити кількість інспекторів і таким чином пришвидшити процес перевірки суден. Президент України на своєму рівні піднімає питання про включення до Зернової ініціативи миколаївських портів, що здешевило би логістику для українських аграріїв і забезпечило би більший вал продукції на світовому ринку зерна.