Готується законопроєкт, що дозволить додавати біоетанол до моторних палив

Щоб галузь переробки розвивалася, потрібно впровадити певні законодавчі ініціативи. Зокрема, дозволити додавання біоетанолу до моторних палив. Відповідний законопроект готується до другого читання у Верховній Раді України.

Про це сказав в ефірі інформаційного марафону на «Суспільному» заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.

«Додавання біоетанолу до моторних палив сприятиме зменшенню навантаження на зернову логістику та забезпеченню стійкості енергетики в цілому»,— зазначив заступник міністра.

За його словами, в Україні достатньо потужностей для переробки біоетанолу, спостерігається тенденція до їхнього зростання. Зокрема, завдяки приватизації спиртових заводів.

«Впевнений, що у 2023 році ми відчуємо, що спиртова галузь запрацювала. Заводи по переробці біометану — вертикально інтегровані. Тобто сировина після виробництва біоетанолу є похідною для виробництва біогазу. А з біогазу можна виробляти як електроенергію, так і очищати його до біометану»,— підкреслив заступник міністра.

Він також розповів, що наразі Мінагрополітики спільно з експертами готують проекти щодо врегулювання та розвитку галузі переробки, програм підтримки для виробників. Наразі вони користуються пільговим «зеленим тарифом» — механізмом, що стимулює використання поновлюваних джерел енергії.