Греція та Болгарія готують залізничну альтернативу перевезенням через Босфор


Джерело фото: railfreight.com

Греція та Болгарія планує зробити вантажний залізничний коридор Sea2Sea, що з’єднає північну Грецію та Болгарію з румунським кордоном. Очікується, що через коридор щороку можна буде перевозити вантажів на €650 млн. Окрім цього коридор дозволить перемістити на залізницю значні обсяги морських вантажів із протоки Босфор.

Про це пишуть «Порти України» з посиланням на Railfreight.

Проект Sea2Sea спрямований на розвиток залізничного коридору, який з’єднує грецькі порти Салоніки, Кавала та Александруполіс з болгарськими чорноморськими портами Варна та Бургас, а також поширюється до порту Русе на Дунаї та болгарсько-румунського кордону.

Греція та Болгарія мають намір створити спільну компанію для управління проєктом. Водночас обидві сторони намагатимуться включити його до фінансової програми Connecting Europe Facility (CEF II).

Що стосується Греції, то країна інвестує близько €4 млрд в залізничні проєкти на своїй території. Контракти на будівництво будуть підписані у 2023 році, а роботи мають завершитися до 2027-2028 років. Планується модернізувати 382 км залізничних ліній із електрифікацією, будівництвом других колій та заміною систем сигналізації. Це підвищить швидкість та збільшить пропускну спроможність.

Міністр транспорту Греції Костас Караманліс наголосив на важливості цього нового коридору. Цей проект має геостратегічне значення, оскільки дозволить збільшити залізничні вантажопотоки в регіоні.

«Неможливо стати логістичним центром у південно-східній Європі, не інвестуючи в залізничне сполучення між цими грецькими пунктами призначення та дозволивши портам північної Греції мати доступ до залізниці», — сказав Караманліс.

Згідно з дослідженнями грецької інжинірингової компанії ERGOSE, геостратегічна та логістична цінність мегапроєкту Sea2Sea не може бути непоміченою. Він міг би залучити значний відсоток контейнерних вантажів, які традиційно йдуть транзитом через Босфор. Перехід з морського на залізничний транспорт може скласти €650 млн на рік.