На Волині почали активно готувати майданчики під індустріальні парки

У Волинській області на сьогодні вже зареєстровано два індустріальні парки: «Нововолинськ» та «Володимир». Також на Волині хочуть відкрити ще 2 таких площадки, у Ковельскій та Люблинецькій територіальних громадах. Зараз адміністація веде роботи по пошуку відповідних ділянок, оформленню документів та залученню інвесторів.

Індустріальний парк NOVO було відкрито в місті Нововолинськ (Волинська область). Голова керуючої компанії заявив, що вже є попередні домовленості про зобов’язання увійти в індустріальний парк з підприємствами зі сфери переробки риби, виробництва харчової продукції та логістики.

Унікальність цієї площадки в тому, що індустріальний парк NOVO знаходиться за 20 хвилин від Польщі, а це робить резидентів парку автоматично експортно орієнтованими, бо поряд європейський ринок збуту.

В уряді покладають великі надії саме на таку модель розвитку української експортно-орієнтованої промисловості в найближчі роки.

Після того, як у червні Верховна Рада схвалила податкові та митні стимули для індустріальних парків, керівники громад «здули пил з проектів», які передбачали їх створення та розвиток. Особливо активний цей процес у західних областях країни. Вони залучають до себе промисловців, які релокують виробництва зі східних регіонів. Галичина, Буковина, Закарпаття й Волинь раніше не мали слави розвинутих індустріальних центрів, але тепер отримали унікальний шанс ними стати.

«Під час війни індустріальні парки можуть стати точками розвитку для української економіки. Адже передбачені на законодавчому рівні економічні стимули для резидентів дають змогу побудувати завод, зекономивши 25% інвестицій. Тобто власники зекономлять чверть інвестицій порівняно з ділянкою, яка знаходиться за 100 метрів від індустріального парку, не кажучи про сусідні країни ЄС, де сума інвестицій буде більшою на 30-40%. Тобто, розвиваючи культуру індустріальних парків в Україні, ми відроджуємо економіку і промисловість, даємо змогу українському бізнесу не їхати від війни у країни ЄС, а залишатися в Україні», — сказав голова і засновник керуючої компанії Нововолинського індустріального парку Олександр Бондаренко.

Довідково:

Нововолинський індустріальний парк NOVO займає територію площею 20 га. Має всі підведені комунікації: воду, газ, електроенергію. Також має залізничну колію вздовж ділянки, сам індустріальний парк виходить фасадом на нову трасу Р-15 Ковель-Володимир-Волинський-Червоноград-Жовква в напрямку Львова.