Кількість та якість врожаю української кукурудзи стане зрозумілою лише весною — думка

Жнива кукурудзи втричі відстають від норми — станом на початок листопада зібрано 1,1 млн га замість звичних 3,2 – 4,0 млн га. Фермери намолотили 6,3 млн тонн проти звичних 16,0-27,6 млн тонн на аналогічну дату минулого року.

В своєму блозі на AgroPolit операційний партнер торгово-аналітичної компанії «Barva Invest» Богдан Костецький пише, що в минулі сезони такі низькі обʼєми «на руках» мали б сприяти росту цін. Але зараз на ціни тиснуть наступні фактори:

  • зараз у трейдерів немає запланованих форвардних поставок (були мільйони тонн в минулі роки);
  • порти стоять через невизначеність щодо «зернового коридору» і якщо будуть закуповуватись, то на мінімальних обʼємах до офіційного затвердження «зернового коридору»;
  • маємо перехідних запасів кукурудзи у 11 млн тонн, тобто більше, ніж поки зібрали. Тому на руках хоча й не супер-багато зерна, але було і менше.

Аналітик вважає: через те, що значна кількість виробників мають намір частину кукурудзи лишити в полі, то Мінагрополітики врешті відзвітується про завершення осінніх жнив.

«А скільки Україна насправді збере — ніхто не буде знати до весни. І будуть додавати якісь умовні 10%. Точних цифр площ, плюс що по якості та врожайності, ніхто не знатиме. А оцінки по виробництву варіюватимуться в діапазоні кількох млн тонн», — пише Богдан Костецький.

Він додає, що питання — хто буде купувати кукурудзу сумнівної якості навесні-влітку і за якою ціною — залишається наразі відкритим.

Нагадаємо, тим часом логістика перевезень кукурудзи в напрямку кордонів з Європою вже розписана на листопад-грудень 2022 року.