В експорті українського зерна треба робити ставку на наземні шляхи — еврокомісар

З березня з України вивезено 20 млн тонн зерна, з яких 12,5 млн тонн наземних шляхом

В умовах, коли росія намагається заблокувати вивіз збіжжя з України, треба робити ставку на розвиток наземного шляху.

Таку думку в коментарі RMF.FM висловив єврокомісар із сільського господарства Януш Войцєховський, передає Укрінформ.

«Зараз потрібно робити ставку на сухопутний шлях, адже важко розраховувати на постійне відновлення морського шляху. росія може й надалі вести якусь гру, тому на цьому не можна побудувати безпечного майбутнього», — зазначив Войцєховський.

За його словами, наземні коридори через Польщу та Румунію «склали іспит». З березня з України вивезено 20 млн тонн зерна, з яких більшість (12,5 млн тонн) наземних шляхом, а 7,5 млн тонн — морським. На його переконання, потрібно інтенсифікувати розвиток наземного шляху транспортування збіжжя з України.

Войцєховський запевнив, що ЄС підтримуватиме своїми інвестиціями розвиток сухопутного коридору для експорту української агропродукції. Він зазначив, що окрім будівництва сховищ та доведення колії, яка в Україні ширша, до спільних стандартів, Брюссель міг би включитися також у будівництво трубопроводу з транспортування олії з України до Польщі. Будівництво цього трубопроводу є ініціативою Києва, але Єврокомісія могла б знайти кошти на фінансову підтримку цього проєкту.

«Ідея побудови трубопроводу, який міг би використовуватися для транспортування соняшникової олії, великим виробником якої є Україна, вдала, ЄС був би готовий підтримати цю ініціативу», — резюмував Войцєховський.

Нагадаємо, на початку вересня Україна і Польща домовились збудувати транскордонний трубопровід, через який транспортуватиметься українська рослинна олія до порту міста Гданськ. Міжурядова робоча група має напрацювати технічні характеристики та умови будівництва трубопроводу та двох терміналів.