Експерт назвав найэфективніший вид альтернативного палива для зерносушарки


Джерело фото: Elevatorist.com

Досвід роботи зерносушарок з теплогенераторами «НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» говорить на користь деревної тріски. Це найдешевший, усюди доступний та зручний у роботі вид палива. 

Про це розповів керівник ТОВ «НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» Євген Романов.

Теплогенеруючий комплекс «НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» NET 2000 працює на трісці та пелетах без втрати потужності до температури -5оС. В компанії стверджують, що їхні теплогенератори гарантують ті ж самі показники та продуктивність, що й газові пальники при значній економії витрат.

А ось використовувати відходи у якості палива в компанії не рекомендують, бо цей варіант має свої недоліки. 

«По-перше — це проблема високої зольності. Органічні та мінеральні залишки, що не спалюються, вимагають частих зупинок для чищення обладнання. Але все одно рано чи пізно обладнання може вийти з ладу через забивання відходами теплообмінника. Втрати робочих годин і навіть днів у сезон може призвести до втрати частини врожаю, і тому обходиться дорожче за можливу економію», — зазначає Євген Романов.

Він також додає, економія при роботі на відходах — це ілюзія, яка розсипається при розрахунках. Собівартість відходів соняшнику для сушіння 1 тонно-відсотка приблизно на рівні вартості необхідної для цього тріски, але як вже зазначалося, має проблему зольності. А використання «безкоштовної» соломи призводить до виснаження ґрунту полів, звідки вона забирається. Тож через деякий час витрати на внесення добрив перевершують отриману економію.

Ознайомитись із собівартістю різного палива для сушіння 1 тонно-відсотка можна в матеріалі Elevatorist.com «Теплогенератори НОВОГО ЕЛЕВАТОРА допомагають суттєво економити на сушці зерна».