Експерт порахувала економіку зберігання зерна на елеваторі та в рукавах

Вартість зберігання зерна в рукавах в десятки разів менша, ніж вартість зберігання на елеваторі. Якщо на елеваторі ці цифри становлять — 1180 грн/т, то в полімерних рукавах — 16,6 грн/т на місяць. 

Такі цифри навела директорка, власниця «Агроземлересурс» Олена Флорес в матеріалі Latifundist.com «Засукати рукава і діждатися кращих цін. Плюси і мінуси зберігання зерна в рукавах».

«Довезти зерно до елеватора обійдеться аграрію мінімум у 300 грн/т. Ще потрібно буде заплатити 50 грн/т за приймання та 100 грн/т в місяць віддавати за зберігання. Якщо, наприклад, зерно аграрій зберігає на елеваторі 6 місяців, то це обійдеться йому в 600 грн/т. У підсумку за півроку заплатить 950 грн/т. До цієї суми додамо відвантаження з елеватора, яке коштує мінімум 230 грн/т. Отже, кінцевий результат — 1180 грн/т», — пояснила разрахунки власниця «Агроземлересурс».

У той же час, за її словами, зберігання зерна в рукавах з урахуванням вартості рукава і використанням техніки по пакуванню і розпакуванню коштує 300 грн/т. Тримаючи зерно в рукавах 18 місяців, вартість зберігання становитиме 16,6 грн/т на місяць.

«В чому ще вигода? Коли зерно лежить у тебе в господарстві, ти сам приймаєш рішення: коли, по якій ціні та скільки продавати. Якщо продавати з елеватора, то ти або підв’язаний під його ціни (коли продаєш йому), або повинен ставати у величезну чергу на відвантаження (коли хочеш продати третій стороні). Тому, якщо обирати: продати нижче собівартості, не прибирати взагалі, або ж запакувати свій врожай у рукави і почекати момент  аграрії обирають останній», — вважає Олена Флорес.

Також вона говорить, що зараз більше половини клієнтів її компанії запаковують урожай минулого року, тому що це вже сухе зерно, і вони не хочуть продавати його по низькій ціні. В умовах, коли є невпевненість у завтрашньому дні, потрібно виходити з ситуації з найменшими затратами.