Щоб компенсувати збитки, завдані АПК України, знадобиться понад $30 млрд — Висоцький

Аграріям війна завдала значних збитків
Джерело фото: Elevatorist.com

Україна має понад $4 млрд прямих збитків, таких як знищені, спалені та вкрадені товари; і понад $22 млрд втраченого потенційного доходу від нерозподілених запасів продовольства.

Про цю новину дня заявив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в інтерв’ю виданню UkraineWorld.

«Україна за дорученням правоохоронних органів документує крадіжки продуктів і товарів, які подають люди, і буде подавати позови проти росії в міжнародному суді», — сказав Тарас Висоцький.

За його словами відновлення після війни займе тривалий час. На початковому етапі буде потрібно близько $500 млн. Загалом для відновлення збитків в АПК знадобиться понад $30 млрд.

Наразі для України є критичним відновлення експорту задля забезпечення продовольчої безпеки у світі та підтримки внутрішніх валютних резервів, стабільного курсу гривні.

«З макрофінансової точки зору експорт підтримує валютні резерви та обмінний курс гривні. З макроекономічної точки зору неспроможність України продавати товари означає падіння ВВП, зарплат і попиту серед постачальників на добрива, насіння та іншу продукцію, пов’язану з сільським господарством»,— говорить Тарас Висоцький.

До війни сільське господарство становило 40% усього експорту. Стабільність експортних процесів сільськогосподарської продукції є критичною для нашої економіки. Тому підтримка сільського господарства та виробництва є пріоритетною.