Дефіцит потужностей зберігання зерна може насправді перевищувати прогнози — думка

Аналітики підрахували, що до середини осені в Україні дефіцит потужностей для зберігання зерна становитиме 10-15 млн тонн. Але дефіцит потужностей зберігання може насправді перевищувати прогнози.

Про це розповіла менеджерка з розвитку бізнесу компанії Maxigrain Олена Нероба, пише USM.

«Усі вважають як — ми маємо 10 зерносховищ на 100 тонн. І в цих ємностях сумарно знаходиться 10 тонн, отже, 90 тонн вільні. Насправді такі підрахунки неправильні: ці 10 тонн можуть лежати по 1 тонні у кожній «банці». Варто пам’ятати, що завантажити кукурудзу до пшениці не вийде. Дефіцит у цьому й полягає: припустимо, під пшеницю є ємності, а під кукурудзу немає. Не можна просто взяти загальні ємності зберігання та відібрати кількість зерна, це не так працює», — каже Олена Нероба.

Якщо рахувати «неправильним» методом, то дефіцит потужностей справді становить 10-15 млн, пояснила Олена Нероба. Але на практиці нестача набагато більша.

«В загальну суму ємностей зберігання часто включені елеватори-мукомоли, які для тривалого зберігання не призначені. Рахують і потужності портових елеваторів, що не призначені для тривалого зберігання. Тому нам дуже потрібен експорт. Незважаючи на «зернові рукави», незважаючи на те, що ми щось експортуємо через Дунай. Потрібен експорт із морських портів», — зазначила експертка.

Нагадаємо, українські аграрії скупили майже всі тимчасові зерносховища на світовому ринку.