ЄС може імпортувати у цьому році 13 млн тонн кукурудзи з України — аналітик

Через посуху, яка огорнула останні декілька тижнів основні країни-виробники кукурудзи, в ЄС очікують найнижчий врожай кукурудзи з 2007-2008 рр. За прогнозами аналітиків, Європа імпортує 13 млн т цієї зернової з України.

Про це повідомив головний аналітик Argus Media (France) Натан Кордьє (Nathan Cordier) під час Trend and Hedge Club, пише Latifundist.com.

Найбільшими виробниками кукурудзи в ЄС є Болгарія, Румунія та Угорщина, і в цьому році показники виробництва там будуть невтішні.

«Ми очікуємо, що в Румунії буде зібрано 8 млн т кукурудзи, в Угорщині — 4,5 млн т, і в Болгарії — 15 млн т. Ці країни експортували кукурудзу в Іспанію, Італію та Туреччину, які були основними ринками збуту. Коли був низький врожай у Бразилії, то експортували зерно на Близький Схід та у Північну Африку. В цьому сезоні ми очікуємо, що пропозиція експорту буде низькою», — розповів Натан Кордьє.

З початку посіву кукурудзи у Франції було три хвилі спеки, тому очікується, що врожай буде зібрано тільки з 68% площ — 11,2 млн т. Врожайність буде на рівні 8 т/га. Це найгірший показник за останні 20 років.

Також за прогнозами Натана Кордьє, щоб забезпечити потреби Європи, потрібно буде імпортувати 23 млн т кукурудзи. Очікується, що приблизно 13 млн т кукурудзи надійде з України, ще 5 млн т — з Бразилії.

Нагадаємо, що прогноз врожаю зернових та олійних культур в Україні збільшено з 60 млн т до 65-67 млн т.