Для експорту зерна розблокують три українські морпорти — ЗМІ

Експорт зерна відбуватиметься через Одеський морпорт, порти Південний та Чорноморськ безпечними маршрутами, які розроблені разом із військовими.

Про це повідомив народний депутат, член української делегації на переговорах з росією Рустем Умєров, пише Суспільне.

«Експорт відбуватиметься через три порти: Одеса, Південний та Чорноморськ, але в майбутньому, сподіваємося, можемо і розширити їх. Всі рекомендації морських сил, збройних сил повинні бути дотримані. Є безпечні коридори, маршрути, які ми розробили спільно з військовими, і по цих маршрутах будуть проходити всі цивільні судна. Ми будемо продавати зерно всім. І всі судна, які вільно можуть дотримуватися цих рекомендацій, можуть заходити до нас», — розповів Умєров.

Як зазначив депутат, моніторингова група під егідою ООН, яка буде знаходитися в Стамбулі, контролюватиме дотримання правил безпеки.

Також Рустем Умєров наголосив, що в наших акваторіях не повинно бути російських суден, навіть якщо рф підпише угоду з ООН.

«Це країна-агресор, і поки вони не відійдуть до своїх кордонів, їм довіряти не можна. Але стосовно цих коридорів, ми розробили механізм, де жодного контролю цих суден в морі не буде. Буде тільки моніторингова група працювати зі своїм мандатом, і вони будуть лише перевіряти, щоб в цих суднах не було озброєння», — зазначив нардеп.

Нагадаємо, на переговорах у Стамбулі сторони узгодили технічні питання по відновленню експорту зерна з українських портів.