Україна може втратити власне виробництво полімерних рукавів

Україна може втратити власне виробництво полімерних рукавів через скасування мит на імпорт цієї продукції. Українська компанія «Планета Пластик» просить врахувати інтереси вітчизняних виробників на тлі планів скасувати мита на рукави.

Про це повідомляє пресслужба підприємства «Планета Пластик» у відкритому листі до ВРУ та Міністерства аграрної політики.

Раніше до Верховної Ради України внесли Проект Закону №7548 від 11.07.2022 p. «Про внесення зміни до розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування ввізним митом товарів, що використовуються для забезпечення зберігання зернових та/або олійних культур».

«В умовах відсутності будь-яких податкових пільг для українського виробника зернових рукавів, знижуючи митне навантаження на імпорт продукції, метою чого є залучення наявності додаткових рукавів з-за кордону, наша держава, якщо зазначений законопроект буде прийнято Верховною Радою України, може втратити виробництво щонайменше 50 000 рукавів на рік в середині країни (зберігання близько 10 млн тонн зернових). Підприємство, що відновлюється після військових дій, не зможе працювати в збитковому режимі», — пояснюють в компанії.

Як зазначили на підприємстві, «Планета Пластик» частково відновило свою роботу після того, як було практично повністю знищене окупантами у березні 2022. Тоді ворог зруйнував як завод, так і складські приміщення, заповнені сировиною та готовою продукцією. Але вже 14 липня цього року підприємство відправило покупцю першу партію зернових рукавів Harwell, виготовлених на відновленій виробничій лінії.

У листі зазначається, що переважна більшість працівників заводу мешкають в містах-героях Бучі, Гостомелі, Ірпінь, і не мають іншого джерела доходу, ніж робота у ТОВ «Планета Пластик», а деякі втратили повністю житло під час бойових дій у Київській області.